Aktualności

SKwP O/O Olsztyn w Bazie Usług Rozwojowych

2017.05.16

Szanowni Państwo, informujemy, że SKwP O/O Olsztyn znajduje się w bazie usług rozwojowych (BUR), dzięki czemu mogą Państwo uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych oferowanych przez podmioty dysponujące nimi, np. Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka"

O czym przedsiębiorca wiedzieć powinien

W Pałacu Lubomirskich w Warszawie, 13 grudnia 2018 r., odbyła się konferencja Czego wielu przedsiębiorców i managerów nie robi, choć robić powinno? Legalne możliwości poszerzenia wiedzy o swojej firmie oraz przedsiębiorstwach partnerów i kontrahentów. Konferencję prowadzili: Ryszard Gorycki – sekretarz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, biegły rewident oraz Zbigniew Żurek – wiceprezes BCC, przewodniczący Zespołu ds. Rozwoju Dialogu Społecznego, przewodniczący Rady Pracodawców SKwP.

więcej »

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu SKwP

Upowszechniając zasady Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości, Prezydium Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zaprasza na kolejną VI edycję Konkursu na najlepsze opracowania dylematów etycznych z rachunkowości.

więcej »

Brexit - konsekwencje dla przedsiębiorców!

Umowa wyjścia i deklaracja dotycząca ram przyszłych relacji to pakiet. Bez ratyfikacji przez UE i UK całości nie będzie porozumienia. W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii 22 listopada br. odbyło się spotkanie, dotyczące konsekwencji brexitu dla prowadzonej działalności gospodarczej, zwłaszcza w wariancie no deal. Przedstawiono na nim stan dotychczasowych negocjacji, co udało się uzgodnić i z czym muszą liczyć się polscy przedsiębiorcy, jeśli brexit nastąpi bez ratyfikowania porozumienia przez Wielką Brytanię i Unię Europejską.

więcej »

Rozstrzygnięte konkursy Rady Naukowej SKwP

Na uroczystym posiedzeniu w siedzibie Zarządu Głównego SKwP wręczono nagrody i wyróżnienia w 49. edycji konkursu na najlepsze prace licencjackie, magisterskie, doktorskie i habilitacyjne z rachunkowości oraz w 5. edycji konkursu na najlepsze opracowania dylematów etycznych z rachunkowości.

więcej »

Raportowanie niefinansowe - wypełnij ankietę!

Ministerstwo Finansów zaprasza do udziału w badaniu ankietowym, dotyczącym raportowania niefinansowego, które umożliwi zebranie informacji i opinii od szerokiego grona interesariuszy. Będzie również cennym wkładem przy realizacji projektu „Raportowanie niefinansowe”, którego główny cel stanowi opracowanie tzw. dobrych praktyk w obszarze raportowania niefinansowego w Polsce.

więcej »

50. edycja konkursu rozpoczęta!

Rada Naukowa Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 5 listopada 2018 r. ogłosiła rozpoczęcie 50. edycji konkursu na najlepsze prace z rachunkowości i przetwarzania danych z rachunkowości. Prace należy przesyłać do 15 lutego 2019 r.

więcej »

Polecamy

    • Świat Księgowych