Aktualności

SKwP O/O Olsztyn w Bazie Usług Rozwojowych

2017.05.16

Szanowni Państwo, informujemy, że SKwP O/O Olsztyn znajduje się w bazie usług rozwojowych (BUR), dzięki czemu mogą Państwo uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych oferowanych przez podmioty dysponujące nimi, np. Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka"

XXII Kongres Zawodowych Księgowych w Rumunii

Kongres, zorganizowany przez Stowarzyszenie Ekspertów i Dyplomowanych Księgowych Rumunii (CECCAR), odbył się w dniach 28-29 września 2018 r. w Pałacu Parlamentu (Palatul Parlamentului) w Bukareszcie. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce reprezentował dr hab. prof. UŁ Radosław Ignatowski, wiceprzewodniczący Komisji ds. Współpracy z Zagranicą SKwP.

więcej »

Zgłoszenia tylko do 20 października 2018 r.

Toruński oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zaprasza młodych księgowych z Torunia (i nie tylko) na trzecią już konferencję, która odbędzie się 27 listopada 2018 r. Szczególnym punktem programu jest konkurs naukowy dla studentów.

więcej »

Trudna sztuka kształcenia księgowych

Dzisiaj księgowy zajmuje się nie tylko rachunkowością i finansami. Musi również rozumieć biznes i nie bać się przedsiębiorczości. Powinien także posiadać umiejętność komunikowania się z właścicielami firm i ich menedżerami.

więcej »

Wrocławska konferencja KONEL

I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców - KONEL odbyła się 4 października 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Hala Stulecia we Wrocławiu. Partnerem merytorycznym było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, którego przedstawiciele uczestniczyli w trzech panelach eksperckich.

więcej »

Biura Rachunkowe w centrum uwagi

Biura rachunkowe stanowią ważny element gospodarki, nie tylko dlatego, że same są przedsiębiorstwami, ale przede wszystkim dlatego, że mają ogromny wpływ na działalność i rozwój innych firm, praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Na ich temat wypowiadają się w "Świecie Księgowych" właściciele biur, ich klienci, a także działacze Stowarzyszenia i przedstawiciel mediów branżowych.

więcej »

Warsztaty dla wykładowców etyki

Już po raz drugi, w dniach 26-28 września 2018 r., odbyły się warsztaty dla wykładowców etyki, zorganizowane przez Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych pod patronatem Komisji Etyki SKwP. Zajęcia prowadzono w jeleniogórskim oddziale Stowarzyszenia. Uczestniczyło w nich 50 osób.

więcej »

Polecamy

    • Świat Księgowych