Aktualności

SKwP O/O Olsztyn w Bazie Usług Rozwojowych

2017.05.16

Szanowni Państwo, informujemy, że SKwP O/O Olsztyn znajduje się w bazie usług rozwojowych (BUR), dzięki czemu mogą Państwo uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych oferowanych przez podmioty dysponujące nimi, np. Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka"

Przelew w MPP nie jest możliwy na rachunek ROR

Ministerstwo Finansów przypomina, że zapłata w mechanizmie podzielonej płatności (MPP) jest możliwa wyłącznie na rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Tylko do takich rachunków bank/SKOK prowadzi rachunek VAT, czyli rachunek przeznaczony dla rozliczeń w mechanizmie podzielonej płatności.

więcej »

Mechanizm podzielonej płatności w praktyce

W Ministerstwie Finansów 25 lipca 2018 r. odbyło się webinarium pt. „Mechanizm podzielonej płatności w praktyce" przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy mogą stosować MPP do płatności za towary lub usługi. Poprowadzony online warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem – jednocześnie śledziło go blisko 700 osób, zanotowano również ok. 3 tysiące odtworzeń. Webinarium można obejrzeć na kanale You Tube MF.

więcej »

Wizyta przedstawicieli Miejskiego Biura Audytu w Szanghaju

W dniu 27 lipca 2018 r. w siedzibie Zarządu Głównego SKwP w Warszawie odbyło się spotkanie z delegacją z Miejskiego Biura Audytu w Szanghaju.

więcej »

BEZPIECZNA TRANSAKCJA

Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową, we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oraz innymi partnerami społecznymi i instytucjami państwowymi prowadzi kampanię edukacyjną Bezpieczna transakcja.
Dobrowolny mechanizm podzielonej płatności wszedł w życie 1 lipca 2018 r. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców i dalsze uszczelnianie sytemu VAT.

więcej »

Od 1 lipca 2018 r. JPK na żądanie

Wszyscy podatnicy, w tym mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi podatkowe i wytwarzają dowody księgowe w formie elektronicznej, mają od 1 lipca br. obowiązek przekazywania struktur JPK na żądanie organów podatkowych w trakcie postępowania podatkowego, czynności sprawdzających, kontroli podatkowej i kontroli celno-skarbowej. Do 30 czerwca 2018 r. obowiązek ten dotyczył wyłączenie dużych przedsiębiorców. Jednocześnie Ministerstwo Finansów zachęca do założenia profilu zaufanego.

więcej »

Split payment: kto zyska, a kto straci

Powszechny split payment, stosowany zwłaszcza przez duże podmioty, uruchomi samonakręcający się mechanizm, powodujący, że kolejni kontrahenci będą zmuszeni w mniejszym lub większym zakresie korzystać z podzielonej płatności, aby nie dopuścić do kumulowania środków na trudno dostępnym rachunku VAT. Od 1 lipca 2018 r. wszedł w życie kolejny mechanizm uszczelniający pobór podatku od towarów i usług. O mechanizmie podzielonej płatności czyli split payment pisze Aneta Lech w "Rzeczpospolitej".

więcej »

Polecamy