TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 29 marca 2025 r. od godz. 09.00 do 14.00
- 6 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut)
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
Finanse dla niefinansistów to cykl szkoleń kreujący niezbędną wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie kluczowych metod i narzędzi wykorzystywanych w procesie zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz wpływu podejmowanych decyzji na sytuację całej organizacji. Skierowany jest do osób, które chcą poznać podstawowe pojęcia i zagadnienia związane z finansami przedsiębiorstwa, mając potrzebę lepszego zrozumienia języka finansistów a nie posiadając wystarczającego przygotowania finansowego, a także do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i pragnących poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności czytania i interpretowania sprawozdań finansowych przedsiębiorstwa oraz powiązań pomiędzy poszczególnymi składnikami sprawozdania finansowego, a także poznanie podstawowych regulacji w zakresie raportowania finansowego. Uczestnicy szkolenia zostaną również zaznajomieni z zagadnieniami związanymi ze zwiększaniem wiarygodności sprawozdań.
ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do osób nieposiadających przygotowania finansowego, dla których znajomość zagadnień finansowych jest niezbędna do podejmowania właściwych decyzji zarządczych i nadzorczych oraz rozumienia wpływu tych decyzji na sytuację całego przedsiębiorstwa, jak menadżerowie wszystkich szczebli zarządzania, członkowie zarządów i rad nadzorczych. Szkolenie polecane jest również księgowym, finansistom, analitykom, controllerom finansowym, dla których elementy sprawozdania finansowego przedsiębiorstw są ważnym źródłem informacji w codziennej pracy.
PROWADZĄCY SZKOLENIE
Prowadzącym szkolenie jest dr nauk ekonomicznych Wojciech Naruć, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wieloletni praktyk (Członek Zarządu i Rad Nadzorczych, dyrektor
finansowy – CFO, controller finansowy, główny księgowy), specjalizujący się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, controllingu, rachunkowości finansowej i podatkach, a także we
wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Adiunkt w Uniwersytecie Szczecińskim oraz członek i wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
METODY PRACY
Proces kształcenia na szkoleniu realizowany jest w formie prezentacji omawianych zagadnień z wykorzystaniem case study. Szkolenie polega na zdalnym i interaktywnym uczestnictwie w zajęciach poprzez platformę Microsoft Teams. Każdy uczestnik otrzyma link z dostępem do platformy. Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez trenera.
Uczestnik szkolenia otrzyma:
- materiały informacyjne obejmujące prezentowane na szkoleniu slajdy,
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
OGÓLNA AGENDA SZKOLENIA*
- Podstawowe regulacje w zakresie raportowania finansowego
- Standardy sporządzania sprawozdań finansowych
- Rodzaje sprawozdań finansowych przygotowywanych przez przedsiębiorstwo
- Składniki sprawozdania finansowego i powiązania między nimi
- Sprawozdania niefinansowe oraz inne informacje publikowane wraz ze sprawozdaniami finansowymi
- Kreatywna księgowość
*) Agenda może ulec nieznacznym zmianom, bez wpływu na jakość i zakres szkolenia.
OPŁATA
- *300,00 zł/ osoby dla członków SKwP ze składką opłacona przez co najmniej ostatnie dwa lata
- 330,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych
Opłatę za kurs należy uiścić dopiero po mailowym potwierdzeniu realizacji szkolenia przez pracownika biura.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
W ramach szkolenia zapewniamy:
- udział w szkoleniu, możliwość zadawania pytań,
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (plik pdf),
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Należność po wcześniejszym potwierdzeniu terminu realizacji szkolenia przez Biuro Oddziału prosimy kierować na nasze konto w PKO BP S.A. O/O Olsztyn 68 1020 3541 0000 5902 0010 8902
Serdecznie zapraszamy!