Wykładowca: Teresa Cebrowska
Podstawowe cele szkolenia (w tym oczekiwane efekty kształcenia)
- Przekazanie wiedzy z zakresu regulacji prawnych i zawodowych odnoszących się do tematyki szkolenia (ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o rachunkowości, kodeksu spółek handlowych, prawa upadłościowego oraz KSB 260 (Z), KSB 315(Z), KSB 570 (Z), KSB 580).
- Przekazanie wiedzy z zakresu karnej, cywilnej i zawodowej (dyscyplinarnej) odpowiedzialności biegłego rewidenta za brak wystarczającego udokumentowania procesu badania kontynuacji działalności.
- Umożliwienie uczestnikom szkolenia nabycia praktycznych umiejętności w zakresie:
a) oceny ryzyka związanego z kontynuacją działalności (zasadności przyjęcia przez kierownika jednostki zasady kontynuacji działalności przy sporządzaniu sprawozdania finansowego),
b) formułowania sprawozdania biegłego rewidenta z badania (w tym brzmienia zmodyfikowanych opinii i ich uzasadnień, informacji objaśniających, odstąpienia od wydania opinii),
c) wypełniania obowiązków informacyjnych wobec kierownictwa badanej jednostki, osób sprawujących nadzór oraz organów regulacyjnych w przypadku kwestii spornych co do kontynuacji działalności, udokumentowania procesu badania procedury wynikające z KSB 315(Z) i 570 (Z),
metodologii ostrzegania przed upadłością (modele ostrzegania przed upadłością).
Czas trwania szkolenia i zakres tematyczny zajęć
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć ClickMeeting.
Wymagania techniczne: komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu szkolenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
- Szkolenie zaprojektowane zostało na 8 godzin z bloku rewizja finansowa.
Dodatkowe informacje
W ramach szkolenia zapewniamy:
- komplet materiałów szkoleniowych dla słuchaczy nt. "Zdolność jednostki do kontynuowania działalności a proces badania – odpowiedzialność, wymogi, realizacja i dokumentowanie z wykorzystaniem narzędzi dostępnych na rynku krajowym" w formacie PDF.
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
68 1020 3541 0000 5902 0010 8902
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.